Hikayelerimiz


MÜSEM'le anlaşma hatırası2017Petrol Ofisi MaximaGaraj Projesi için İşbirliği AnlaşmasıMarmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin yöneticileriyle, Petrol Ofisi için hazırlayacağımız eğitim programının anlaşmasının yapıldığı gün çekilmişti bu fotoğraf. Programı Makina bölümünün değerli öğretim üyeleriyle birlikte hazırlamıştık.
YKB Akademi2018Yaratıcı Yazarlık SınıfıEn çok zevk alarak ders anlattığımız yerlerden biridir YKB. Katılımcılardan hala görüştüğümüz bir çok dost kazandık bu sayede.
YKB Akademi2018Yaratıcı Yazarlık Sınıfı

“Yaratıcı Yazarlık” eğitimlerinde her eğitim günü bizim için yeni bir macera, her defasında farklı yerlere varan bir yolculuk… Ne mutlu bize ki, bugün de karşımıza harika insanlar çıktı. Yapı Kredi Akademisi’nde verdiğimiz eğitimde beraberce hem çok eğlendik, hem de karakter yaratmayı, zaman, mekan kurgulamayı, diyalog yazmayı öğrendik.

Katılımcılara da Akademi’ye de gönülden teşekkürler.

En İyisi Sen Ol! 2018Century 21 EğitimiEmlak sektörü yarattığı değer ve hayatımıza kattıkları açısından büyük önem taşıyor. Century 21’in değerli çalışanlarıyla çok verimli bir yarım gün geçirmiştik. Onlarla, bu kadar yoğun bir rekabetin yaşandığı sektörlerde neyi, nasıl daha iyi yapabileceğimizi konuşmuştuk. Biz de onlaran çok şey öğrenmiştik.
Askıda Simit'in İlk Uygulaması2015Bağdat Caddesi'nde Sadık bey ve ben2015 yılıydı. Askıda kahve’nin varlığından haberdardım; fikir ‘Askıda Simit’ tarafına uyarlamaya karar verdim. Bir açıklayıcı metin hazırladım ve Bağdat Caddesi’ne çıktım. Evimin en yakınındaki ve o kadar simitten sonra artık tanışıklık geliştirdiğimiz bir simit satıcısı olan Sadık bey’e konuyu açtım. Hemen fikri kabullendi Sadık bey ‘Askıda Simit’ fikrini ve öylece uygulamaya başladık orada. Artık elime ‘Askıda Simit’ kağıtlarını basıp dışarıya çıkıyordum. En az 5-6 simitçi daha bu şekilde çalışmaya katıldı; sonra da yayıldı zaten. Bugün hala bir çok simitçi benim Sadık bey’e bastığım metni fotokopi ile çoğaltarak kullanıyor. Bu da beni mutlu ediyor elbette. Fotoğrafta Sadık bey ve yanında ben varım; ‘Askıda Simit ilk gün hatırası‘. Yer Bağdat Caddesi, Suadiye; Akbank’ın önü… Bu çalışmaya katılan ve hatta daha sonra başka alanlara taşıyan herkese minnetarız. İyilik çok kolay yayılır.
KAÇUV'a Destek2018Kanserli Çocuklara Umut Vakfı ile çalışmamız2018 yılında KAÇUV’a (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) çok naçizane bir destek verdik. Yıl boyunca elde ettiğimiz kazancın bir kısmını oraya ayırdık. KAÇUV yöneticileri tarafından hazırlanan ve iş ortaklarımızın isimlerinin yazılı olduğu sertifikalar hakkında çok olumlu geri bildirimler aldık.

Asıl amacımız KAÇUV’un bilinirliğinin artmasına fayda sağlamaktı. Başarılı olduk mu? Eğer bir kişide dahi KAÇUV hakkında bir fikir oluştuysa başarıya ulaşmışızdır. Her zaman olduğu gibi; iyilik en kolay yayılan şeydir.

Kişisel İletişimde Etkili Konuşma ve DuruşEkim 2020 Doğuş Otomotive ekibiyle hatıra fotoğrafıDoğuş Otomotiv ekibiyle yakın tarihlerde ‘Kişisel İletişimde Etkili Konuşma ve Duruş’ eğitimleri vasıtasıyla birlikte olduk. Katılımcılar çok farklı departmanlardan katıldılar programa. Farklılıkların eğitimlere her zama yüksek enerji kazandırdığını düşünmüşümdür; öyle de oldu.

Bu arada kişisel iletişimde başarının sırrını vereyim size. Kötümser insanları (enerji sömürücülerini) dinlemeyi kimse istemiyor. Çünkü herkesin özellikle zor zamanlarda daha yüksek enerjiye ihtiyacı var. Kastım, sürekli gülmek ve her şeyde pozitif bir yan aramak değil elbette. Sadece kötümser olmamak; ve tabii ki samimiyet. Gerisi inanın daha kolay oluyor.

Etkili KonuşmaOcak 2020 Vakıfbank Çağrı Merkezi ÇalışanlarıylaVakıfbank Çağrı Merkezi  çalışanlarıyla beraberce diksiyon ve artikülasyon üzerine antrenman çalışmaları yaptık, etkili konuşmanın esasları konusunda düşündük, konuştuk, deneyimlerimizi paylaştık. Tüm katılımcılara ve Vakıfbank Akademi’ye teşekkürlerimizle…

Bugüne kadar yaptığımız eğitimler içinde en genç ekip Vakıfbank’taydı. Çünkü neredeyse hepsi, iş hayatına yeni başlamıştı ve ilk iş yerleri Vakıfbank’tı. Bu genç insanlara buradan Vakıfbank Call Center’da başlayacak iş hayatlarının başarılarla dolu geçmesini diliyoruz.

Salt BeyoğluKasım 2019 Küresel Salgın öncesinde 🙁Eğitim şart! Evet, belki bu söz bir klişeye dönüştü; fakat bu durum, eğitimin önemini azaltmıyor tabi. Sürekli okuyor ve araştırıyoruz. Aklın sınırlarını, sezgilerle zorlayıp, varolanlara yenilerini katıyoruz. İlgün’ler olarak biz de bilginin sonsuzluğunun farkında olarak, kendi yolumuzda yol almaya gayret ediyoruz. Bunun için de mümkün olduğunca çok okuyoruz, gözlemliyoruz ve en önemlisi sentezleyip, yeni fikirler için yola çıkıyoruz. Artık şunu çok iyi biliyoruz; öğrendiğimiz hiç bir şey boşa gitmiyor.